Працевлаштування в Польщі за новимі правилами 2018 року

З 1 СІЧНЯ 2018 РОКУ В ПОЛЬЩІ БУЛИ ВСТУПИЛИ В СИЛУ НОВІ ПРАВИЛА ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ПРАЦІ ІНОЗЕМЦІВ.

СФОРМОВАНИЙ СПИСОК СЕЗОННИХ РОБІТ, ДО ЯКИМ ВІДНОСЯТЬСЯ:

  • сільське господарство
  • садівництво
  • туризм
  • готельний ресторанний бізнес і всі супутні види діяльності пов'язані з даними напрямками.

 

Введено новий вид візи тип D з формою 5A, дозвіл (запрошення) на сезонні роботи, даний тип візи буде видаватися на 9 місяців протягом 3-х років.

ЯК ЦЕ ВСЕ БУДЕ ВІДБУВАТИСЯ?

Роботодавець в Польщі повинен буде написати заяву воєвода в тому, що йому потрібні сезонні робітники і отримати дозвіл на запрошення іноземного працівника. Для роботодавця це процедура буде платною і вартість звернення складе 30 злотих. Староста на свій розсуд може відмовити роботодавцю у видачі дозволу, це передбачено законом.

Причини відмови можуть бути різні, якщо наприклад воєвода вирішить, що даного роботодавця не потрібен такий працівник або вид діяльності НЕ відповідає заявленому по думкою воєводи.

ПІВРІЧНІ ЗАПРОШЕННЯ ДО ПОЛЬЩІ ПО-НОВОМУ

Проблема липових запрошень на роботу в Польщу настільки величезна, що з 2018 року система контролю буде працювати по-новому.

По прибуттю працівника, роботодавець буде зобов'язаний тут же повідомити в агентство з праці, що ця людина прибула до нього і буде працювати, але якщо від фірми Чи не буде надходити інформація про прибуття людини на місце роботи, то про це буде відомо відразу ж в усіх інстанціях. Прикордонний контроль співробітник пройшов, значить і на роботі повинен з'явитися.

При порушенні правил - штраф від 1000 до 30000 злотих. Крім цього, інформація буде передана прикордонники в тому, що людина перетнула кордон, але на роботу НЕ вийшов, а значить знаходиться на території Польщі НЕ легально. Для працівника результатом не легального перебування буде депортація і заборона в'їзду до Польщі на певний термін.

РОБОТА ПО В'ЇЗДУ З БІОМЕТРИЧНИМ ПАСПОРТОМ

Робота по безвізу в Польщі для громадян України в 2018 році залишається. Так само можна приїхати в Польщу за біометричними паспорта, знайти роботу, отримаємо освядчення від роботодавця і працювати, а після закінчення терміну в 90 днів необхідно повернутися в Україну для оформлення робочої візи на півроку або подавати документи на карту побути від роботодавця, у якого Ви працюєте .